INSTALACJE HYDRAULICZNE, WIEDZA I DOŚWIADCZENIE, NA KTÓRYCH MOŻESZ POLEGAĆ

 

Instalacje – element, na którym nie warto oszczędzać

Przystępując do budowy własnego domu mało kto zwraca uwagę na jakość systemów ukrytych w ścianach i podłogach. Skupiamy się przede wszystkim na tym co dostrzegalne czy namacalne – na elementach ostatecznych, wykończeniowych. Mylnie sądzimy, że to, czego nie widać jest mniej istotne i można na tym np. nieco oszczędzić.
odkurzacze centralne instalacja borysowski warszawa grodzisk mazowiecki
q

Oferty cenowe różnych wykonawców

Porównując oferty cenowe różnych wykonawców zwróć uwagę jakie zostały zaproponowane materiały, których naprawa lub wymiana po wykończeniu domu wiąże się z olbrzymimi kosztami, często przewyższającymi koszt całej inwestycji w instalację! Część wykonawców, aby zdobyć klienta uwzględnia w wycenie najtańsze chińskie produkty nie informując o tym mniej dociekliwych klientów. Zawsze porównuj oferty zwracając uwagę na użyte materiały – buduj świadomie.

Różnica cenowa 1 m rury najtańszej, a tej dobrej jakości – to TYLKO około 50 gr! Przy założeniu powierzchni ogrzewania podłogowego 100 m2 stosując najtańsze elementy uzyskujemy OSZCZĘDNOŚĆ na poziomie ZALEDWIE 250 zł!

Dotyczy to zwłaszcza instalacji wodnych i grzewczych. Dysponując ograniczonym budżetem jesteśmy bowiem wciąż zmuszeni do poszukiwania kompromisów pozwalających zredukować koszty. Nie oznacza to jednak, że możemy decydować się na tańsze materiały instalacyjne. Co więcej, ten błąd ostatecznie może nas dużo kosztować!

Dlaczego warto korzystać ze sprawdzonych i pewnych systemów instalacyjnych?

  • Koszt odpowiednich instalacji to na ogół raptem 2% wartości całej inwestycji, trudno więc kwoty te uznać za duże obciążenie, które koniecznie trzeba zredukować.
  • Z uwagi na stosunkowo niski koszt instalacji (w porównaniu do pozostałych wydatków) oszczędności warto szukać gdzie indziej – wybierając tańsze materiały niewiele zyskamy, mamy za to dużo do stracenia.
  • Statystycznie, jedna źle wydana złotówka na materiały instalacyjne w niedalekiej przyszłości generuje aż 20 złotych dodatkowych kosztów (wynikających z konieczności usuwania awarii czy z wyższych kosztów codziennej eksploatacji).
  • W przypadku zastosowania elementów instalacji o nieodpowiedniej jakości i ich awarii, usunięcie zniszczeń spowodowanych przez wodę (zawilgocenie, naprawa konstrukcji, remont podłóg, ścian itp.) może stanowić aż ok. 70% wartości inwestycji.
  • Dużo łatwiej jest po pewnym czasie zmienić np. glazurę, armaturę czy meble, niż ukryte w ścianach i zabudowane instalacje. Dysponując ograniczonym budżetem warto więc w pierwszej kolejności zainwestować w wysokiej jakości elementy podstawowe, a dopiero później zająć się wyposażeniem wnętrz

Masz pytania?

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie opowiemy więcej o instalacjach i systemach przez nas wykonywanych oraz odpowiemy na Twoje pytania.

Używamy tylko niezawodnych materiałów

Pracujemy tylko w oparciu o materiały sprawdzonych producentów!
Nasze prace instalatorskie wykonujemy tylko z użyciem materiałów wiodących producentów polskich i zagranicznych. Większa część instalacji hydraulicznych jest położona w podłogach i ścianach, czyli miejscach bardzo trudno dostępnych po wykończeniu domu. Nie należy w nich używać najtańszych materiałów niewiadomego pochodzenia. Użycie ich powoduje pozorne oszczędności na etapie wyceny, ale może skutkować wielotysięcznymi kosztami w przypadku awarii.

Nasi partnerzy

Galeria naszych instalacji

Dane kontaktowe

MA-BOX Michał Jurczak
Instalacje hydrauliczne, gazowe, odkurzacze centralne, rekuperacja, sklep z artykułami hydraulicznymi i sanitarnymi

96-313 Jaktorów, ul. Zamkowa 1
tel. (22) 600-247-016

pracujemy w godzinach:
pon.-pt. 7.00 - 17.00
sobota 7.00 - 12.00

Formularz kontaktowy

8 + 7 =