Serwis ogumienia

W celu zapewnienia swoim klientom wysokiego komfortu jazdy oraz bezpieczeństwa Ford współpracuje z wiodącymi producentami produkującymi opony najwyższej jakości, spełniające najsurowsze normy.

Zakres oferty

Podczas jazdy samochodem jedynym kontaktem pojazdu z drogą jest niewielki obszar miejsca styku opony z nawierzchnią. Dlatego istotne jest stosowanie opon zapewniających maksimum bezpieczeństwa.

Dlaczego warto dokonać zakupu opon w naszej firmie?

Oferujemy po atrakcyjnych cenach markowe opony, którym możesz zaufać.

Zapewniamy:

  • Ekspertyzę naszego Doradcy Serwisowego gwarantującą wybór właściwej opony dla Twojego Forda
  • Gruntowną kontrolę hamulców, amortyzatorów i opon w Twoim Fordzie w celu zapewnienia maksimum bezpieczeństwa i dobrej jazdy
  • Dla Twojej wygody usługi montażu i regulacji mogą zostać wykonane na poczekaniu.

Więcej informacji u naszych doradców serwisowych.

Niektórymi z powodów, dla których warto profesjonalnie kontrolować stan ogumienia są:

1. Niebezpieczeństwo popełnienia wykroczenia.
Zgodnie z przepisami bieżnik powinien mieć głębokość przynajmniej 1,6 mm. Dla minimum bezpieczeństwa zalecany jest bieżnik o głębokości 2 mm dla opon letnich i 4 mm dla opon zimowych.

4. Dłuższa droga hamowania
Zużyte opony oznaczają, że na mokrej nawierzchni Twoja droga hamowania wydłuża się nawet o 70%.

2. Aquaplanig
Na mokrych drogach zużyte opony mogą prowadzić do powstania zjawiska aquaplaningu – Twój samochód zacznie się ślizgać i trudno będzie nim sterować.

5. Słaba sterowność pojazdu
Pojazd z zużytymi oponami nie będzie się prowadzić we właściwy sposób, a każdy manewr stanie się nieprzewidywalny. Twoja droga hamowania wydłuża się nawet o 70%.

3. Zwiększone zużycie paliwa
Niewłaściwie napompowane opony zwiększają zużycie paliwa. Ogólnie rzecz biorąc, bardzo ważne jest, by Twoje opony były sprawdzane w regularnych odstępach czasu pod kątem usterek powstających w wyniku zużycia eksploatacyjnego i ich wieku.

Naprawa ogumienia

W przypadku przebicia opony lub całkowitej utraty ciśnienia, należy wymienić uszkodzone koło (alternatywnym rozwiązaniem jest zestaw naprawczy koła). Ford zaleca przeprowadzanie systematycznych kontroli poziomu ciśnienia opon, włączając w to koło zapasowe aby było przydatne w przypadku zaistniałej potrzeby. Nie wolno kontynuować jazdy na przebitej oponie bez ciśnienia, bo grozi to całkowitym jej zniszczeniem, uszkodzeniem felgi oraz może być powodem kolizji drogowej. Po założeniu koła zapasowego zaleca się wizytę w autoryzowanym serwisie, gdzie pracownik stacji obsługi będzie mógł stwierdzić czy dana opona kwalifikuje się do naprawy.

Bezpieczeństwo zimą w jednym podejściu

Autoryzowany Serwis Forda jest najlepszym dostawcą kompletnych kół zimowych do Twojego Forda. Doradzi i dobierze właściwe dla Twojego Forda opony oraz przedstawi atrakcyjną ofertę felg stalowych i aluminiowych.
Zmiana opon z letnich na zimowe rekomendowana jest przy temperaturze otoczenia 7° C lub poniżej tej temperatury. Uwaga: jedynie opony oznakowane symbolem płatka śniegu na ścianie bocznej dedykowane są do jazdy w warunkach zimowych.

Kontakt – Serwis mechaniczny

Kontakt główny
Recepcja serwisu
e-mail: lipskibs@lipski.pl
tel: (22) 49-22-222
fax: (22) 49-22-220

Katarzyna Korbus
Recepcja Serwisu
e-mail: recepcja@lipski.pl
tel: (22) 49-22-222
fax: (22) 49-22-220

Agata Romańczuk
Recepcja Serwisu
e-mail: a.romanczuk@lipski.pl
tel. (22) 49-22-224
fax: (22) 49-22-220

Janusz Grzyb
Kierownik biura obsługi klienta serwisu mechanicznego
e-mail: j.grzyb@lipski.pl
tel: (22) 49-22-211

Adrian Pietrzak
Z-ca kierownika biura obsługi klienta mechanicznego
e-mail: a.pietrzak@lipski.pl
tel: (22) 49-22-216

Monika Prus
Asystentka Doradcy Serwisowego
e-mail: m.prus@lipski.pl
tel: (22) 49-22-217

Mariusz Podwysocki 
Doradca serwisowy
e-mail: m.podwysocki@lipski.pl
tel: (22) 49-22-212

Mariusz Zapała
Doradca Serwisowy
e-mail: m.zapala@lipski.pl
tel: (22) 49-22-215

Marcin Ganc 
Z-ca kierownika warsztatu
e-mail: m.ganc@lipski.pl
tel: (22) 49-22-214

Grzegorz Kubiak
Kierownik warsztatu
e-mail: g.kubiak@lipski.pl
tel: (22) 49-22-212

Dane kontaktowe

LIPSKI B.S. Sp.z o.o. Sp.k.
Autoryzowany Dealer
01-163 Warszawa, ul. Jana Ostroroga 20
tel. (22) 49-22-222

pracujemy w godzinach:
pon.-pt. 7.00 – 19.00
sobota 8.00 – 14.00

Holowanie 24h – 604 794 325

Serwis ogumienia - formularz kontaktowy

13 + 3 =

Lipski B.S. - Serwis Ford Warszawa

Administratorem Państwa danych osobowych będzie firma Ford Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Taśmowej 7, kod pocztowy: 02-677 (dalej: „My”). Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe, zebrane w związku z zakupem i serwisowaniem pojazdu marki Ford oraz korzystaniem przez Państwa z innych produktów i usług marki Ford, w celach związanych z zawarciem i wykonaniem zawartych przez Państwa umów z podmiotami w sieci autoryzowanych dealerów i serwisów Ford oraz z grupy kapitałowej Ford a także z wypełnieniem ciążących na nas obowiązków prawnych, w celach wynikających z realizowanych przez nas prawnie uzasadnionych interesów (w tym w szczególności w celu przeprowadzenia badania poziomu satysfakcji klienta oraz ochrony roszczeń) oraz, w przypadku wyrażenia przez Państwa zgody, dla celów marketingu produktów i usług marki Ford, które będziemy się starali dopasować do Państwa potrzeb (oferty profilowane). Szczegółowe informacje na temat przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych oraz przysługujących Państwu praw zostały zawarte w naszej Polityce Prywatności dostępnej www.ford.pl/informacje/polityka-prywatnosci